مرتبه
تاریخ : جمعه سی و یکم فروردین 1397


سلام: 
از بی توجهی همسرم خسته شدم و او سردشده وبی توجه نمی دانم چه کار  انجام دهم. قبلا اینجوری نبود مدتی است که اینجور شده است.  رفتارم مثل قبل هست اما رفتار شوهرم اینطور نیست. شک داشتم که بهم خیانت می کند اما رفتارش دارد شک مرا به یقین می رساند. کمکم کنید و بگید باید چکار کنم ؟؟
پاسخ: 
کاربر محترم ابتدا باید متذکر شویم که عكس­ العمل نشان دادن بر اساس حدس، گمان و شک و تردیدها سبب تشكیل دیوار بى ­اعتمادى میان زوجین مى شود، پس اجازه ندهید كه این سوء ظن‌ رابطه شما را خراب كند. با شوهر خود صداقت داشته و هر سوء­ ظنی كه نسبت به وی برای شما ایجاد شده با رعایت درایت كافی و در موقعیتی مناسب با او در میان گذاشته، سعی كنید آن را بر‌طرف نمایید.
این را هم بدانید که اگر نقش همسری، صحیح و در جای خودش بین زن و شوهر صورت نگیرد، عامل بروز بی توجهی خواهد شد. در مرحله اول باید بررسی کرد که علت یا علل سردی و بی توجهی همسرتان چیست؟ آیا فشار کاری و خستگی شغلی، باعث این مسئله شده است؟ آیا در روابطتان میان همدیگر مشکل یا مشکلاتی قبلا بوجود آمده است؟ البته گاهی اوقات همسران در زندگی مشترک دچار تنش‌های مخفی و پنهانی می‌شوند که موجب بحث‌های ناکام و تخریب‌گر در میانشان می‌شوند. متأسفانه همسران درباره این مسائل به‌صورت روشن صحبت نمی‌کنند؛ لذا رفتارهای غیرقابل‌توجیه و بعضاً آزاردهنده‌ای از خود بروز می‌دهند که نشانگر نیازها و انتظارات ابراز نشده‌ در زندگی هستند؛ بنابراین لازم است با همسرتان صحبت کنید و سعی نمایید علت آن را جویا شوید.امّا برای اینکه توجه همسرتان را جلب کنید، می‌توانید برای مدتی با همسرتان سرسنگین رفتار کنید؛ یعنی به گونه‌ای رفتار کنید که همسرتان متوجه ناراحتی شما بشود. در آن صورت اگر همسرتان علت را جویا شد، به طور کلی برای او توضیح بدهید که احساس می‌کنید مشکل جدی در زندگی‌تان رخ داده است و احساس می‌کنید که آن توجه و علاقه گذشته میانتان برقرار نیست...
اگر این کار، باعث تلنگر به او شد که چه بهتر، ولی اگر همسرتان نسبت به ناراحتی شما اصلا عکس‌العملی نشان نداد، در آن صورت در یک فرصت مناسب با همسرتان به صورت ملایم، ولی جدی گفت‌وگو کنید و از ایشان علت این رفتارش را جویا شوید. جویا شدن این اقدام بسیار مهم است.
در نهایت توصیه می‌کنم در یک خلوت و فضای بدون تنش با شوهرتان حرف بزنید؛ مثلاً در خلوت خود با او، احساساتش را برانگیزانید و به او اظهار محبت کنید و قدرت دهید؛ مثلاً به او بگویید که خوشحالم که تو را دارم، به تو افتخار می‌کنم و ... . مسلماً هرچقدر که به او قدرت دهید، به شما احساس عُلقه بیشتری خواهد کرد و در ادامه سعی خواهد کرد که انتظارات شما را نیز برآورده کند. موفق باشید.طبقه بندی: رابطه با غیر همسر، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
<>
پاسخگو: عبد الله ملکی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic