مرتبه
تاریخ : شنبه دوازدهم اسفند 1396سلام من19سالمه 5ماه هست بایک نفردوست شدم ازش خواستم اگه واقعاقصدش جدیه اقدام کنه ازم مهلت خواسته تاباخانوادش این موضوع رومطرح کنه اماخیلی نگرانم که دچاربحران یاشکست بشم ازطرفی دوست دارم رابطمون سالم بمونه بدون رابطه جنسی گاهی وقتامسائلی روباعنوان شوخی مطرح میکنه که بعدبخاطرمن معذرت میخادخیلی نگران رابطمون هستم من واقعادوسش دارم اونم احساسش همینه بنظرتون چیکارکنم ممنون میشم جواب بدید.

سلام

اینکه از او درخواست کرده اید که اگه واقعا قصدش جدیه اقدام کنه کار بسیار خوبی انجام داده اید . اما نکته قابل توجه اینکه دوستی های قبل از ازدواج در بسیاری از موارد با مشکلات و موانع برخورد کرده تا جایی که به سرانجام نرسیده و در نهایت به خاطر علاقه و دلبستگی که ایجاد شده با شکست عاطفی روبرو خواهند شد. بسیاری از مشاوره های انجام گرفته در همین انجمن در مورد آفتهای دوستی قبل از ازدواج و شکستهای عاطفی است. بنابراین سالم بودن یک رابطه تنها به این نیست که رابطه جنسی ایجاد نشود بلکه همین دلبستگی و نرسیدن به وصال که شکست عاطفی در پی دارد به معنای سالم نبودن رابطه هست.

تا وقتی که علاقه و دلبستگی ایجاد نشده باشه انسان به قضیه منطقی و شناختی نگاه میکند یعنی قادر است که به مشکلات و آفتها فکر کند و تصمیم منطقی بگیرد  اما زمانی که عشق ایجاد شد منطق و شناخت هیچ جایگاهی ندارد و دل زمام امور را بدست میگیرد لذا جدا شدن بسیار سخت میشود. چنانکه افرادی که دچار شکست عشقی شده اند میگویند من میدانم که کارم اشتباه هست و این رابطه کاملا به ضرر من هست اما چه کنم دلم پیش اونه اگه جدا بشم احساس ترس و تنهایی شدیدی میکنم در این صورت است که دیگر درمان بسیار سخت میشود و فرد دچار افسردگی خواهد شد.

ببنابراین توصیه ما به شما این است که تا این دلبستگی ایجاد نشده منطقی فکر کنید و به طور جدی از او بخواهید که رسما برای خواستگاری اقدام کند و در صورتی که مهلت بخواهد تنها با دو شرط موافقت کنید یکی تعیین مدت زمان محدود و مشخص مثلا تا یک ماه  و دیگری نداشتن ارتباط.

موفق باشید.

طبقه بندی: عشق قبل ازدواج، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
<>
پاسخگو: عبد الله ملکی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات