مرتبه
تاریخ : شنبه هفتم بهمن 1396سلام.خسته نباشید من 6ماهه ک عقد کردم.شوهرم آدم متدینیه ولی من دوسش ندارم وروز ب روز دارم بدترمیشم.البته ازاول هم دوسش نداشتم وبه اصرارخانواده ازدواج کردم ولی فک میکردم وضعیت بهتربشه.درضمن شوهرم کارهم نداره وقیافه ظاهریش هم اصلاب دلم نمیشینه.یعنی اصلادوست ندارم بهش فکر کنم حتی..لطفا راهنماییم کنین. ممنون

با عرض سلام و احترام 

کاربرمحترم ابتدا باید به این نکته دقت داشته باشید که ادامه یک رابطه مهم و حساس مانند رابطه زناشویی نیاز به مراقبت و توجه زیادی دارد و این­گونه نیست که صرفا با انتخاب همسر خوشبختی تا آخر عمر در قلب افراد احساس گردد؛ لذا نگذارید گمان اینکه علّت تمام مسایلی که الآن با آن رو به رو هستید عدم علاقه به همسرتان در لحظه انتخاب بوده، شما را از ادامه مسیر زندگی و رویارویی با مسایلی که در زندگی همه افراد عاشق پیشه نیز وجود دارد، ‌باز دارد .
بیان کردید که «قیافه ظاهریش هم اصلاب دلم نمیشینه» در این مورد باید گفت گرچه در نظر شما، همسرتان چندان زیبایی ظاهری ندارد و همین امر دل شما را در دلدادگی به او متزلزل کرده است، امّا آنچه مسلم است اصل زیباشناختی، صرفا مربوط به چهره و ظاهر افراد نمی‌شود، بلکه شامل جمال و زیبایی باطنی و درونی انسان نیز می‌شود که ازجمله: زیبایی اخلاقی، ایمانی که خوشبختانه شوهرتان از آن بهره‌مند است؛ لذا این مسئله را نباید نادیده بگیرید، بلکه این را هم در تصمیم خود لحاظ کنید.
کاربر محترم لطفاً نقش خویش را در بروز چنین مسأله ­ای بپذیرید و برخوردی مسئولانه و همراه با مسئولیت ­پذیری در برابرآن داشته باشید؛ زیرا به هر حال شما همسرتان را با همین وضع دیده و پسندیده ­اید. گرچه می­فرمایید که علاقه ­ای به او ندارید؛ اما دقت داشته باید که او را انتخاب نموده ­اید. به هر حال هر کسی باید مسئولیت عمل خود را بپذیرد و بر اساس اصل واقعیت ­پذیری و پذیرش تبعات عمل خود سعی کند از بهترین راه به حل مسایلی که در ادامه پیش می­ آید بپردازد.
1.با تمرکز، تأکید و تقویت نقاط قوت همسرتان، آن را قدر بدانید و از آن به عنوان سنگ بنای روابط عاطفی و مثبت خود با وی قرار بهره بگیرید.
2.فهرستی از صفات و شایستگی های اخلاقی و ایمانی ... همسرتان تهیه نمایید و هر وقت به ‏فکر ایشان افتادید، آنها را از ذهن خود بگذرانید.‏
‏3.‏ ‏ از مقایسه همسرتان با دیگران جداً خودداری نمایید.‏
‏4.‏ ایجاد محبت و علاقه بین زن و مرد، اغلب ذاتى نیست؛ بلکه اکتسابى است؛ بدین معنا که هم ‏زن و هم مرد، باید شیوه هاى ابراز محبت و ... را آموزش دیده، تمرین کنند و به کار برند تا کم کم ‏نسبت به یکدیگر علاقه پیدا نمایند. معمولاً این حد از علاقه ‏ آهسته آهسته و با گذشت زمان میان ‏همسران شکل می‏ گیرد که رسیدن به حس مشترک با یکدیگر و مجذوب ارزش‏های وجودی یکدیگر ‏شدن که به نوبه خود ناشی از عواطف، تمایلات، زیبایی ظاهری، افکار و عقاید، کمالات معنوی و ... ‏می باشد در این زمینه تأثیرگذار است.
در نهایت کاربر محترم بهترین کار این است که با مراجعه به یک مشاور متخصص و کارآزموده، به صورت حضوری ‏برای رفع هرچه سریع تر آن بکوشد؛ زیرا عوامل مختلفی درچنین مسئله ای دخیل می باشند که ماهیت ‏چنین ارتباطی که با ما برقرار نموده اید قادر به تأمین همه آنها نیست. چه بسا راه حل این مسأله چیزی نباشد جز تمرکز بر روش های ایجاد احساس عشق و محبّت بین ‏شما و همسرتان که هیچ دخلی به موضوع انتخاب همسرتان نداشته باشد.‏
موفق باشید.

طبقه بندی: کم بودن علاقه، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
<>
پاسخگو: عبد الله ملکی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic