سوال: پسری هستم که خودم فکر می کنم خوب باشم تا بقیه چی بگن، نمازمو سروقت میخونم سعی میکنم گناهی هم نکنم ، البته قبلا که ایمانم ضعیف تر بود متاسفانه خودارضایی می کردم ولی هیچگاه رابطه ای نداشتم چون دلم نمی خواست با دختری که ازدواج می کنم رابطه داشته باشه.با دختری آشنا شدم از اخلاق و کردارش خوشم اومد تو همه چی هم تفاهم داشتیم خانواده ها رو درجریان گذاشتیم قرار شد به خواستگاری ، اولش بدلیل کنکور قرار شد بعد کنکور خواستگاری کنیم ، بعد کنکورم به علت فوت یکی از اقوام گفتن باشه برا بعد سالگرد، همه چی خوب بود ما هم خیلی خیلی عاشق هم بودیم تا اینکه دختر به دانشگاه رفت و اونجا گفت پسری بهم پیام میده گفتم اگه به من قول ازدواج دادی درست نیست جوابشو بدی. خلاصه بعد چند وقت دختر گفت که دیگه نمی خوامت ، از اونور مادرش گف که بیاد خواستگاری، دختر به من گفت اگه بیای
یه بلایی سر خودم میارم منم انقدر دوستش داشتم داغون شده بودم مسائل دیگه هم بهم فشار اورد متاسفانه خودکشی کردم، که خوشبختانه خدا خواست که بمونم. بعد اینکار دختر بهم پیام داد که من اشتباه کردم میخوام برگردم ، ولی همزمان با همون پسر هم در ارتباط بوده که من نمیدونستم . خلاصه بعد یک ماه یک شب بهم گفت که باهاش دوبار رابطه داشتم الانم ازش جدا شدم ،میگفت بهم پیشنهاد ازدواج داده بوده منم نمیدونم چی شد که باهاش. رابطه برقرار کردم الانم پشیمونم میخوام با تو باشم و قول داده تکرار نشه. من هنوزم دوستش دارم ولی از اونورم دارم داغون میشم که بهم خیانت شده ، لطفا راهنمایی کنید من بمونم و ازدواج کنم. یا نه. البته از این شخصیت ها نیستم که بخوام سرزنش کنم . لطفا کمک کنید.

پاسخ: 

با عرض سلام

کاربر محترم ابتدا باید به این نکته دقت داشته باشید که همه ی ما انسان ها  امکان دارد در طول زندگی خود اشتباهاتی داشته و یا گناه کرده باشیم. اما آن چیزی که مهم است این است  که به اشتباهات خود پی ببریم و تصمیم بر ترک و توبه از گناه گذشته بکنیم. بنابراین اگر ایشان واقعا از گذشته پشیمان می باشد  و توبه کرده  است به او می شود اعتماد کرد. 
اما در مورد ازدواج شما با ایشان باید بگوییم، در صورتی زندگی خوبی خواهید داشت که شما گذشته ایشان را کامل از یاد ببرید و به دست فراموشی بسپارید و هیچ وقت یادآوری و کنکانش نکنید، که چه جور بوده و...اما اگر توان این را در خودتان نمی بینید و نمی توانید این قضیه را فراموش کنید و دائم در ذهنتان درگیر این قضیه هستید باید در مورد ازدواج با ایشان بیشتر تامل کنید، چرا که ارتباطات غیر اخلاقی دختر یا پسر، قبل از ازدواج، می تواند در روابط بعد از ازدواج تاثیرات سوئی داشته باشد به این صورت که بعد از گذشت مدتی برای هریک از زوجین این سوال پیش می آید که آیا همسرم با شخص دیگری هم رابطه داشته است؟ وآیا امکان دارد که در زندگی فعلی خود باز هم رابطه دیگری برقرار کند یا نه؟ و ده ها سوال دیگر این ها سوالاتی است که بذر تردید وشک را در دل زوجین می کارد ومقدمه ای است برای بدبینی هایی که آفت وعامل مخرب هر زندگی مشترکی خواهد بود.
البته باید بدانید که مهم‌تر از گذشته او، اطمینان پیدا کردن به این است که در آینده به تو خیانت نخواهد کرد، چرا که قضاوت در مورد انسان ها کار سخت وحساسی است واحتمال توبه وبازگشت به خداوند در هر زمانی وجود دارد.
کاربر محترم  با چند شرط پیشنهاد ما ازدواج با این دختر می باشد و آن شروط این است که 1. تحقیقات دقیق، نشان داده باشد که دختر دارای ملاک‌های همسر مناسب است.2. دختر، مجبور به رابطه نامشروع شده یا مورد اغفال قرار گرفته و از آن رابطه کاملا پشیمان است و واقعا توبه کرده است.3. شما هم این توان روانی و فکری را داشته باشید که دختر را ببخشید و در آینده، فکر این انحراف، روان شما و آشیانه مشترکتان را به هم نریزد.
موفق باشید.
طبقه بندی: رابطه با غیر همسر، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
<>
پاسخگو: عبد الله ملکی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic