مرتبه
تاریخ : سه شنبه بیست و ششم دی 1396


گر زنی با چندهمسری شوهرش مشکل داشته باشد و راضی به این موضوع نباشد (جدا از بحث حلال یا حرام بودن این کار و اصلاً به فرض اینکه چندهمسری و صیغه دائم و موقت ثواب هم داشته باشد) آیا شوهرش حق این کار را دارد؟ معمولاً آقایان با این کار از همسر اولشان سرد می‌شوند و خانم‌ها نیز دچار سرخوردگی و سردی می‌شوند و اگر هم به زندگی با شوهرشان ادامه بدهند از روی اجبار است و اینکه شما خودتان به عنوان مرد به نظرتان چه چیزی باعث می‌شود که آقا به خانمش خیانت کند؟ گاهی می‌بینم بعضی زن‌ها باوجود خوب بودن تمام و کمال ظاهر و باطن باز مورد خیانت همسرانشان واقع می‌شوند. گاهی بعضی از مردان، زن اسپند دود کن سر خیابان را هم به همسر ترگل‌ورگل خودشان ترجیح می‌دهند. واقعاً علت چیست؟ چه‌کار باید کرد که یک مرد تا آخر عمر به زنش خیانت نکند؟ اصلاً آیا چنین مردی پیدا می‌شود؟

پاسخ:
1- اینکه زنی با چند همسری شوهرش مشکل داشته باشد، آیا وی حق گرفتن همسر را دارد یا نه؟ باید گفت که این کار گرچه از جهت شرعی و قانونی مشکلی ندارد، ولی احتمالاً از جهت اخلاقی درست نباشد، ولی اگر چنین شخصی برای دوری از ارتکاب حرام، دست به ازدواج مجدد می‌زند، در آن صورت، نه تنها از جهت شرعی واجب است، بلکه از جهت اخلاقی نیز مشکلی نخواهد داشت.
2- اینکه آقایان با ازدواج مجدد، باعث می‌شوند که همسر اولشان دچار سرخوردگی و سردی می‌شوند باید گفت که طبیعی است که هیچ زنی تمایل ندارد که شوهرش چند همسر داشته باشد، ولی آیا چنین زنی حاضر است گناهانی که ممکن است شوهرش به جهت ارضاء نشدن نیازهایش مرتکب شود بپذیرد؟ و در پیشگاه خداوند پاسخگو باشد؟ مضاف براینکه بعضی از زنان به دلایلی از جمله بیماری یا دوری از شوهر، نمی‌توانند پاسخگوی نیازهای شوهر خود باشند، در آن صورت به نظرتان ادامه چنین زندگی چقدر به طول می‌انجامد؟ حال آن که ازدواج مجدد شوهر می‌تواند باعث پایداری زندگی همسر اول نیز شود.
3- اینکه هرنوع ازدواج مجددی را خیانت شوهر به همسرش برداشت کرد درست نیست. فارغ از آن افرادی که به جهت تنوع طلبی و هوی و هوس دست به روابط با جنس مخالف می‌زنند که واقعا به همسرشان ظلم و خیانت می‌کنند، ولی آن دسته از افرادی که واقعاً به خاطر نیازهایشان و خوف افتادن به گناه دست به ازدواج مجدد می‌زنند، نه تنها خیانت به همسر اولشان نکرده‌اند، بلکه باعث پایداری زندگی همسر اولشان نیز می‌شوند. البته هستند برخی که با ازدواج مجدد نسبت به همسر اولشان سرد می‌شوند و توجه کافی به او نمی‌کنند که در آن صورت چنین افرادی نسبت به همسرشان ظلم کرده و باید پاسخگوی رفتار خود باشند.
4- اینکه برخی از افراد باوجود اینکه همسرشان به قول شما همه چیز تمام است، ولی بازهم دست به ازدواج مجدد می‌زنند، باید بررسی کرد و نمی‌توان ابتدا به ساکن حکم نمود. دلایل مختلفی وجود دارد از جمله: عدم ارضای نیازها، کنجکاوی، میل به تجربه رابطه با افراد متعدد، دیدن فیلم‌های ماهواره‌ای، گفتگوی زیاد درباره مسائل جنسی و... .
5- اینکه چه‌کار باید کرد که یک مرد تا آخر عمر به زنش خیانت نکند؟ همانطور که گفته شد این مسئله دلایل مختلفی دارد و لازم است بدون هرگونه سوگیری و پیش‌داوری، به‌صورت منطقی و علمی به این موضوع نگریست و نباید عوامل ایجابی این موضوع را تنها به خود مردان نسبت داد، بلکه باید با بررسی همه جانبه به فکر راه‌حل آن افتاد.
6- اینکه آیا همه مردان اهل ازدواج مجدد هستند باید گفت: همچنانکه قابل مشاهده است همه مردان اینگونه نیستند.
بنابراین تنها عامل تمایلات برخی از مردان متأهل به ازدواج‌های مجدد را نمی‌توان صرفاً در تنوع‌طلبی خلاصه کرد، بلکه ممکن است دلایل دیگری وجود داشته باشد؛ گاهی همسران این افراد به تمایلات و نیازهای شوهرانشان پاسخگو نیستند. خواه ناخواه برخی از افراد فارغ از تنوع‌طلبی، تمایلات جنسی بالایی دارند و نمی‌توان آن‌ها را سرزنش کرد که چرا چنین تمایلاتی دارند و از سویی دیگر هم نسخه سرکوب غرایز هم درست نیست؛ چراکه تبعات خوبی ندارد. درنتیجه ازدواج مجدد می‌تواند نسخه‌ای برای چنین افرادی باشد، البته نه برای همه.
طبقه بندی: ازدواج موقت، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
<>
پاسخگو: عبد الله ملکی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic