مرتبه
تاریخ : دوشنبه بیست و پنجم دی 1396
خواستگار مردد


حدود 4 ماه پیش، یکی از همکاران بنده، مادرشان تماس گرفتند و مرا خواستگاری نمودند؛ طوری که قبل از آن، از سوی همکارم مطلبی مطرح نشده بود و بنده مدتی عقب انداختم تا کاری که دستم بود را تحویل دهم. متأسفانه بعد از آن، پیگیری صورت نگرفت و صحبتی هم از طرف آقاپسر نشد تا اینکه بنده به صورت غیرمستقیم سؤال کردم و سر صحبت باز شد. دو بار باهم بیرون رفتیم و صحبت کردیم و بعد از آن، خانواده ایشان به منزل ما آمدند. یک هفته بعد، ایشان نظر مرا پرسید و من گفتم: مادرتان تماس بگیرند و دیگر هیچ صحبتی نشد.

البته ایشان خیلی درگیر کار است و بنده خیلی توقع چندانی ندارم که لحظه به لحظه به یاد من باشند، امّا ارتباط ما مانند کسانی که قصد ازدواج دارند نیست و دقیقاً مانند دو تا همکار می‌مانیم. از طرفی، چند وقت پیش مسافرت رفته بودم و برای ایشان سوغاتی آوردم و زیر میزشان گذاشتم که متأسفانه همکار خانمم متوجه این موضوع شد. این موضوع اصلاً حس خوبی به من نمی‌دهد. مشکل دیگری که دارم این است ایشان همه مسائل شرکت را با این خانم در میان می‌گذارند و خیلی بیشتر با ایشان تماس دارند، نه به خاطر اینکه چیزی بینشان باشد، امّا حس حسادت مرا برانگیخته است.
بنده 29 سال سن دارم و به خاطر علاقه‌ای که به ایشان دارم، بقیه خواستگارهایم را رد کردم. حالا هم که حرفی از طرف ایشان نشده، نمی‌دانم آیا پشیمان شده است یا نه؟ نمی‌دانم چقدر باید برای ایشان صبر کنم؟ لطفاً مرا راهنمایی کنید.

پاسخ:

شما با چند مسئله مواجه هستید:
1- خواستگارتان چندان تلاشی برای ادامه جلسات خواستگاری نمی‌کند.
2- حس حسادت شما به همکار خانمتان
3- علاقه‌مندی شما به همکار آقا
4- بالا رفتن سنتان برای ازدواج

1- اینکه خواستگارتان بعد از یک جلسه خواستگاری، تلاش مضاعفی برای جلسات بعدی نکرده است یا به خاطر این است که به قول شما مشغله‌های زیادی دارد و ... یا اینکه در انتخاب شما تردید دارد و یا به این نتیجه رسیده است که اصلاً مناسب همدیگر نیستید.
برای اینکه تکلیفتان مشخص شود که بالاخره ایشان قصد ازدواج با شما را دارد یا نه می‌توانید به صورت غیرمستقیم وانمود کنید که خواستگار جدیدی برای شما آمده است. این کار این مزیت را دارد که تا حدودی عکس‌العمل طرف مقابل را می‌توانید ارزیابی کنید. اگر واقعاً ایشان تمایل جدی برای ازدواج با شما را داشته باشد، به خودش تکانی خواهد داد و به صورت جدی‌تری برای ازدواج با شما اقدام می‌کند، امّا اگر هم واکنشی از او مشاهده نکردید، به نظر می‌رسد تمایلی برای ازدواج با شما ندارد.
2- حس حسادت شما نسبت به همکار خانمتان قابل درک است، ولی همان‌طور که خودتان هم قبول دارید روابط خواستگارتان با آن خانم، کاملاً یک رابطه کاری است و نباید ذهن خود را درگیر آن کنید. حس حسادت شما اگر شدت پیدا کند، ممکن است تبدیل به حس بدبینی شدید شود و درنهایت نتوانید این شرایط را تحمل کنید و چه‌بسا ادامه این حسادت منجر به این شود که کار و زندگی خود را از دست دهید. پس سعی کنید روی احساسات و افکار خود مسلط شوید و آن را مدیریت کنید و اجازه ندهید که حس حسادت و بدبینی، شما را از روند زندگی بازدارد.
3- علاقه‌مندی شما به خواستگارتان هم قابل درک است، ولی باید توجه کنید که ایشان صرفاً یک خواستگار است و در فرایند خواستگاری ممکن است طرفین به دلایل مختلف از ازدواج باهم صرف‌نظر کنند. متأسفانه بسیاری از دختران در همان جلسه اول خواستگاری بدون کنترل احساسات و عواطف خود فکر می‌کنند که کار تمام شده است، غافل از آنکه ممکن است این خواستگاری درنهایت به ازدواج منجر نشود.
بر همین اساس شما خواهر گرامی لازم است احساسات خود کنترل کنید و اجازه ندهید این احساس علاقه تا زمانی که به ازدواج منجر نشده تشدید شود که در آن صورت کنترل آن برای شما دشوار خواهد شد.
4- گرچه سنتان کمی برای ازدواج در حال بالا رفتن است، ولی به معنای این نیست که شما نتوانید ازدواج موفق داشته باشید. لذا نباید خود را از این جهت نگران کرده و اضطراب و استرس را وارد زندگی خود کنید. بهتر است در چنین شرایطی به خداوند توکل کنید و از او بخواهید که آنچه خیر و صلاح شماست برایتان رقم بزند.
از سویی دیگر؛ اگر طرف مقابلتان در ادامه فرایند خواستگاری متزلزل است و تلاشی برای آن نمی‌کند، دیگر خواستگارانتان را رد نکنید و به آن‌ها نیز ‌فکر کنید. چه‌بسا از میان آن‌ها خواستگار مناسب خود را بیابید.
طبقه بندی: فرار خواستگار ، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
<>
پاسخگو: عبد الله ملکی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات