مرتبه
تاریخ : دوشنبه بیست و هفتم آبان 1392

با سلام من یه خانم 25 ساله ی مطلقه هستم،با توجه به خواستكارای زیادی كه دارم و در انتخابشون دجار سردركمی شدم میخوام شما كمكم كنید علت جداییم خیانت همسرم بوده این رو هم با مداركی كه دارم میتونم ثابت كنم یعنی میتونم ثابت كنم مشكل از من نبوده فقط اینو میخوام بدونم با شرایطی كه دارم بهتره با یكی توو شرایط خودم ازدواج كنم ( كسی كه متاركه كرده) یا كسی كه تجربه ی ازدواج نداشته؟؟؟ با توجه به موقعیت خانوادكی كه دارم شرایط خیلی خوبی دارم از لحاظ ظاهر هم میشه كفت خوبم ترسم هم از این هست كه كسایی كه میان سراغ من به خاطر موقعیت خوبمه یا نه،اینو جطوری میتونم تفكیك كنم كه به خاطر خودمه یا موقعیتم؟؟؟ من خودم از اینكه بخوام با یكی توو شرایط خودم ازدواج كنم میترسم،از این میترسم كه ممكن یه روزی خانم سابقش بركرده به خاطر همین ترجیح میدم با كسی كه قبلا ازدواج نكرده ازدواج كنم كه خانوادم مثل خودم فكر نمیكنند. لطفا به سوالم جواب بدین و اكه میشه بست كنید میخوام ننظر كسایی كه تجربه دارن رو هم بدونم خیلی ممنون از سایت خیلی خوبتون در بناه حق

پاسخ

سلام

اگه خواستگار زیاد دارین، چندان مهم نیست که طرف قبلا ازدواج کرده باشه یا نه؛ چون اصل اینکه کسی قبلا ازدواج ناموفق داشته، به عنوان نقطه منفی به حساب نمیاد مگر اینکه علت طلاق از طرف ایشون بوده باشه که در این باره باید دقت کنید. مهمترین مسئله در انتخاب همسر برای شما اینه با کسی ازدواج کنی که بیشترین تناسب رو با شما از لحاظ فکری اعتقادی اخلاقی و رفتاری داشته باشه. چون اونی که عشق و علاقه رو بعد از ازدواج تشدید میکنه وجود این تناسب هاست.

در مورد اینکه ممکنه افرادی به خاطر موقعیت شما بیان باید بگم این در صورتی مشکل داره که اومدن اونا فقط به خاطر موقعیت شما باشه و هیچ انگیزه دیگه ای نداشته باشن ولی اگه طرف شما رو پسندبده و تناسب ها رو هم در نظر گرفته و موقعیت شما هم باعث شده انگیزش برای ازدواج با شما بیشتر بشه، این بد نیست. منتها برای اینکه افرادی که صرفا به خاطر موقعیت شما میان رو بشناسی، میتونه نشانه هایی داشته باشه. مثلا اگه کسی از شما خیلی پایین تر باشه احتمال این قضیه وجود داره. کسی که خانواده شما رو مشناسه و از همه چی شما خبر داره مثلا اگه پدر شما در جایی نفوذ داره و کار ایشون هم در همون مایه هاست احتمال این قضیه باز وجود داره ولی این ها حتمی نیست و ممکن هم اینجور نباشه. با کمی تحقیق و کش دادن جلسات خواستگاری تا حدودی میشه فهمید. مثلا میتونید در جلسه خواستگاری طوری وانمود کنید که طرف بفهمه خونوادت نه اهل پارتی بازین نه چیزی و ...

در مورد ازدواج شما با فردی که قبلا ازدواج کرده هم باید بگم این احتمال خیلی زیاد نیست که شما روش حساس بشی. منتها از نشانه هایی مثل اینکه همسر ایشون ازدواج کرده باشه یا اینکه طرف مدت زیادی زندگی نکرده و بچه نداره یا اینکه علت طلاقشون مسئله مهمی بوده و الکی از هم جدا نشدن و ... میشه فهمید که احتمال برگشت همسر اولش خیلی کمه. باز هم شما برای محکم کاری میتونی این مسئله رو مطرح کنی و از ایشون تعهد و اطمینان خاطر بگیری.

با این حال شما نباید خیلی رو این مسائل که طرف به خاطر خودت اومده یا موقیعتت و از این جور مسائل متمرکز بشی بلکه باید هر چه زودتر از بین خواستگارهات یکی که تناسب بیشتری با شما داره رو انتخاب کنی و باهاش ازدواج کنی چون اگه این دست اون دست کنی و سنت بالا بره، فرصت ها رو از دست میدی و دیگه مثل حالا حق انتخاب نداری و ممکنه در آخر مجبور بشی با کسی ازدواج کنی که خیلی از ملاک های شما رو نداره.

پیروز و سربلند باشید
طبقه بندی: انتخاب یکی از خواستگارها، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
<>
پاسخگو: امین
نمایش نظرات 1 تا 30
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات