مرتبه
تاریخ : چهارشنبه سی ام مرداد 1392

با سلامذ و با تشکر از سایت شما

من دختری هستم26 ساله  

من مدتی است خواستگارانی دارم بعضی از انها خوب تاحد نرمال هستند ولی خوب جواب منفی دادم فرض یکی از خواستگارانم در حد خوب و کارمند سپاه اهل نماز و خدا و تحصیلاتش از من کمی پایین تر خودم لیسانسم ولی قصد داشتن ادامه بدن با هم حرف زدیم و من یکی از ملاکام برا ازدواج اینه که قصد ادامه تحصیل دارم و دوست دارم یه کار نیمه وقت بعد ازدواجم داشته باشم ولی ایشون قبول نکردن و همین که چون در محیط ناسالم زندگی میکردن منظورم محلشون بود و ازشون خواستم یه جا ی دیگه ای رو برای زندگی بعد ازدواج انتخاب کنن ولی نپذیرفتن منم بخاطر این موضوع جواب منفی دادم  نمیدونم اشتباه کردم یا نه در کل من زمانی که خواستگارانی دارم خوشحال و از ازدواج خوشم میاد ولی نمیتونم تصمیم بگیرم و دودل میشم  نکنه بعد از این موقعیت بهتری داشته باشم نکنه یه ادمی خوب  این جا اضافه کنم من از ادمای مداح و ذاکر اهل بیت خیلی خوشم میاد و همش شوهر و همسر ایندمو تو ذهنم اینجوری تصور میکنم البته زیاد مذهبی نستم در حد اعتقاداتم ویکی از ملاکهای مهم نماز خودن طرف مقابله  حتی برخی از خواستگارانم که شرایط خوبی داشتن بخاطر اینکه اهل نماز خوندن نبودن رد کردم در واقع خیلی رک بگم من نمیتونم تصور کنم همسرم بی نماز  باشه  چه رسد به اینکه با اون همبستر شم این ازارم میده نمیدونم درسته یا نه  در واقع یکی از دلسردیهام از ازدواج همین همبسترشدن با فرد بی نماز کلا موضوع جنسی  ترس دارم نمیتونم قبول کنم  الانم یه خواستگار دارم هم تحصیلاتش بامن یکی  و از لحاظ مالی در سطح خیلی عالیه اما نمیدونم اهل نماز هست یا نه همین که میترسم چون خیلی از ما سرترن میترسم فردا مشکلی پیش بیاد و همین که تا میخوام جواب بدم مسائل زناشویی به ذهنم میاد و شب اول  خواهش میکنم راهنماییم کنید که چیکار کنم نمیدونم در اشتباهم یا خیر نمیدونم به اینم منفی بگم یا خیر ممنون میشم زود جوابمو بدین 


پاسخ

سلام

شما برای ازدواج باید ملاک هات رو به اصلی و ترجیحی تقسیم کنی. اونایی که اگه نباشه براتون قابل تحمل نیست اصلی و اونایی که اگه باشه خوبه ولی اگه نباشه هم قابل تحمله ترجیحی هستن مثل موقعیت شغلی و وضعیت مالی و تحصیلات و ... . اگه کسی پیدا شد که 60 – 70 درصد از ملاک های شما رو داشته باشه مورد خوبی برای ازدواجه.

تناسب فکری اعتقادی اخلاقی و رفتاری جزو ملاک های اصلی به حساب میان و لذا باید حتما مد نظرتون باشن. اگه خودتون اهل نماز و روزه و ... هستی حتما باید با کسی ازدواج کنی که متناسب با شما باشه وگرنه در آینده جدای از اینکه ممکنه شما هم تحت تاثیر ایشون قرار بگیری، زندگیتون با مشکل مواجه میشه.

در مورد ترس از رابطه جنسی بعد ازدواج هم باید بگم یکی از پایه های اصلی زندگی مشترک برقراری رابطه زناشوییه که بهترین وسیله برای ایجاد انس و الفت بین زن و شوهره. لذا از این وسیله باید بهترین استفاده رو برای تقویت پایه های زندگیتون بکنید. البته کسب مهارت های لازم در این زمینه از طریق کتاب و اینترنت میتونه به کم کردن استرس شما کمک کنه.

در مورد خواستگار اولتون که خب همه چی تموم شده و خوب یا بد بودنش دردی رو دوا نمیکنه مگر اینکه هنوزم پیگیر باشه. در مورد مسائلی مثل درس و کار و محل زندگی و ... باید شرایط رو بسنجی. گاهی اوقات وقتی ببینی طرف مورد خوبیه ارزش این رو داره که به خاطرش از این ملاک ها کوتاه بیای چون اینا همه ملاک های ترجیحی هستن و اگه نباشه هم میشه خوشبخت بود. بعلاوه سختگیری بیش از حد ممکنه باعث بشه نتونی بین این خواستگارات یکی رو انتخاب کنی و سنت بالا بره و در آینده مجبور بشی با کسی ازدواج کنی که خیلی از ملاک های شما رو نداشته باشه.

اما در مورد خواستگار دومتون باید بگم اول از همه باید تناسب هایی که گفتم رو بسنجی. در این باره علاوه بر اینکه تو جلسات خواستگاری میتونین در موردش صحبت کنین، میتونی از اطرافیانش هم تحقیق کنین. اگه این تناسب ها وجود داشت میتونه مورد خوبی برای ازدواج باشه. در مورد اختلاف سطح مالی، بستگی به خونواده ها داره. اگه خونوادشون طوری باشن که با شرایط شما کنار بیان و اهل فخرفروشی نباشن میشه باهاشون کنار اومد وگرنه تو زندگی خودتون مانعی وجود نداره.

پیروز و سربلند باشید
طبقه بندی: انتخاب یکی از خواستگارها، 
به اشتراک گذاری:
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
محبوب کنید ! :
<>
پاسخگو: امین
نمایش نظرات 1 تا 30
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic